Україна і Білорусь відновлять судноплавство по Дніпру

Судноплавство по Дніпру

Питання про відновлення судноплавства по Дніпру вирішать найближчим часом. Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що воно вигідне обом країнам. Об этом сообщает zdolbuniv.in.ua со ссылкой на СМИ.

Прем’єр-міністр Білорусі Ігор Ляшенко підкреслив, що обидві країни не використовують у повній мірі можливості у транспортно-логістичній сфері.

До теми: Контракти на понад півмільярда доларів: Україна і Білорусь підписали важливі торговельні угоди

Глава білоруського уряду також заявив про готовність розвивати двосторонню взаємодію у нафтохімічній та енергетичній сферах.

Відзначимо, що сьогодні президент України Володимир Зеленський зустрівся з лідером Республіки Білорусь Олександром Лукашенком. Зустріч політиків відбулася в рамках другого Форуму регіонів України та Білорусі у Житомирі. Вони обговорили питання двосторонніх відносин у сфері безпеки та економічного співробітництва.

Важливо: Зеленський з Лукашенком провели першу зустріч: про що говорили

Що відомо про судноплавство на Дніпрі?

Тема вантажного сполучення Дніпром неодноразово обговорювалася на різних рівнях під час українсько-білоруських контактів. Восени 2017 року керівники Гомельської та Херсонської областей підписали трьохсторонній меморандум про співпрацю і партнерство з метою реалізації проекту з відновлення судноплавства по Дніпру. Ідея проєкту полягала в тому, щоб завантажувати на території Білорусі судна змішаного класу, що зможуть доставляти вантажі через Чорне море до країн Європи, Азії та Африки. Такому судну не будуть потрібні додаткові перевалочні пункти у морських портах, що істотно знижує вартість доставки.

У Білорусі планували побудувати порт "річка-море" на глибоководній ділянці Дніпра у районі села Нижні Жари Брагінського району, що знаходиться практично на кордоні з Україною. Передбачалося і поглиблення фарватеру річки на ділянці між портом і Київським водосховищем.


Джерело статті: “http://24tv.ua/ukrayina_i_bilorus_vidnovlyat_sudnoplavstvo_po_dnipru_n1214781”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя